תפריט

השתלמויות מורים

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

השתלמות בניהול פרויקטים למורים מובילים במשרד החינוך

במהלך חודש אפריל התקיימה השתלמות בניהול פרויקטים למורים מובילים במשרד החינוך.

ההשתלמות היא יוזמה משותפת של העמותה לניהול פרויקטים ישראל ושל הפיקוח על מגמת תעשייה וניהול במשרד החינוך ומטרתה להקים נבחרת מורים מובילים שיטמיעו את מתודולוגית PMI בבתי הספר ברחבי הארץ.

הנושא של "ניהול פרויקטים" נלמד בתוכנית הלימודים במגמת "תעשייה וניהול" בכיתות יב' במסגרת המקצוע "ניהול מערכות ייצור" וכן בכיתות יג'-יד' במסגרת המקצוע "ניהול פרויקטים".

לפי החלטת המפמ"ר למגמת תעשייה וניהול במשרד החינוך, ד"ר מגדה גרוס, הותאמה תוכנית הלימודים למתודולוגיה של ה-PMI ובנוסף הוחלט להתחיל בתהליך הסמכת CAPM בקרב תלמידי כיתות יג'-יד'.

כדי לסייע בתהליך ההתנעה של פעילות זו, הוחלט לקיים השתלמות לקבוצת מורים שיובילו את השינויים הללו בבתי הספר השונים בהם קיימת מגמת תעשייה וניהול.

במהלך ההשתלמות בהיקף של 45 שעות, נחשפו המורים ל- PMI, ההסמכות השונות במסגרת העמותה וכן לכל תחומי הידע הנכללים במסגרת ה- PMBOK.

נושאי הידע השונים הוצגו למורים באופן תאורטי וכן באמצעות תרגול שאלות מבחינות ההסמכה.

בנוסף הוצג בפני המורים סימולטור לניהול פרויקטים שפותח ע"י פרופ' אבי שטוב מהטכניון. המורים התנסו בהרצת תרגיל מעשי באמצעות סימולטור זה.

ההשתלמות כללה גם ביצוע של פרויקט וירטואלי ובו חולקו המורים ל-5 קבוצות עבודה לפי תחומי האחריות השונים: ייזום ותכולת הפרויקט, ניהול זמן וניהול עלויות, ניהול משאבי אנוש וניהול איכות, ניהול תקשורת וניהול סיכונים, ניהול בעלי עניין וניהול רכש. בתהליך עבודה משותף ובסיוע של מדריכים מטעם העמותה בונים המשתלמים מערכי שיעור בתחומי הידע הנ"ל שיסייעו לכל המורים שעתידים ללמד את המקצוע בשנת הלימודים הבאה.

המורים הביעו את שביעות רצונם מהשתלמות זו וביקשו להרחיב את היקף שעות ההשלמות גם בהמשך. בנוסף- רובם הביעו את רצונם להטמיע את המתודולוגיה של ה- PMI בעיקר בקרב תלמידי כיתות יג'-יד'.

בימים אלה נערכים מגעים נוספים עם צוות הפיקוח במשרד החינוך על מנת להמשיך את תהליך ההטמעה בקרב בתי הספר השונים במגמת תעשיה וניהול בפרט ובחינוך הטכנולוגי בכלל. 

להצלחת ההשתלמות תרמו ד"ר מגדה גרוס, מפמ"ר מגמת תעשיה וניהול ומר ניסים ספז, מדריך ראשי במשרד החינוך, מר אלכס דן, נשיא עמותת PMI ישראל וכן המרצים המתנדבים מטעם ה- PMI: ג'ני גובר, ד"ר ורד הולצמן, ד"ר סיגל קורל- קורדובה, אלכס דן, יחיעם מורנו, מיכל עזר ופרופ' אבי שטוב מהטכניון.

morim.

 

 

כתבה:

סיגל קורל- קורדובה